از مرکبی که «امام‌زاده» شد تا رهبری که «سید خراسانی» نشد!

بالاخره پس از گذشت مدت‌ها از انتشار مستند «ظهور نزدیک است» نطقِ خامنه‌ای همچون طفلِ تخمِ کفتر خورده باز شد. مستند «ظهور نزدیک است» خامنه‌ای را «سید خراسانی» و احمدی‌نژاد را «شعیب‌ابن صالح» معرفی می کند و حضور این دو در این مقطع تاریخی را از نشانه‌های ظهور می‌داند. اما رهبر جمهوری اسلامی بعد از مدت طولانی از انتشار این مستند در واکنش به آن در جمع اساتید و فارغ‌التحصیلان تخصصی مهدویت اظهار کرد:
هیچ وقت هم نمیشود گفت که این حادثه نزدیک است و در همین نزدیکى اتفاق خواهد افتاد. همیشه باید مترصد بود، همیشه باید منتظر بود
. از کارِ عامیانه و جاهلانه بشدت باید پرهیز کرد. از جمله‌ى چیزهائى که میتواند یک خطر بزرگ باشد، کارهاى عامیانه و جاهلانه و دور از معرفت و غیر متکى به سند و مدرک در مسئله‌ى مربوط به امام زمان است، که همین زمینه را براى مدعیان دروغین فراهم میکند.
اکنون چه پیش‌آمد که خامنه‌ای، سیدخراسانی بودنش را تکذیب می‌کند و دیگر این‌که چرا پس از گذشت این مدت طولانی؟

حکایت است دورتر‌ها پیرمردی سوار بر مرکب خویش قصد کعبه می‌کند، هر چه بازش می‌دارند که ره پرخطر است و تک‌رو نباش گوش‌اش بدهکار نیست، سفر آغاز و منزل به منزل در گرمای طاقت‌فرسا طی طریق می‌کند. در میانه‌ی راه مرکب‌اش فرتوت می‌شود و از راه باز می‌ماند، طولی نمی‌کشد که مرکب از پای در می‌آید و می‌میرد. پیرمرد درمانده و در‌ره‌مانده در کنار نعش مرکب به خواب می‌رود. پس از لختی که از خواب برمی‌خیزد بر گرد خود پول‌ و سکه و غذا می‌بیند. در می‌یابد کمک از طرف کاروان‌های در حال گذر است. اوضاع را بد نمی‌بیند. به همان حال ادامه می‌دهد و روی جسد مرکب پارچه‌ای می‌کشد و تا کاروان دیگری از راه رسد. کاروان بعدی که رسید از او می‌پرسند چه شده؟ جواب می‌دهد از اولیاءالله است که در راه دیدار یار جان سپرد. کمک‌ها بیش‌تر می‌شود. یکی از مسافرانِ در راه پارچه سبز رنگی به پیرمرد می‌دهد تا با آن پارچه مندرسی که بر روی مرکب کشیده تعویض کند. چند سالی می‌گذرد و نعش مرکبِ در راه مُرده از پارچه سبز صاحب گنبد و بارگاه می‌شود و پیرمرد هم مال و منالی به جیب می‌زند. رهروانِ «امام‌زاده پرور» سال به سال با روایات خود کرامات «امام‌زاده مرکب» را غنی‌تر می‌کنند.

از مرکب خوش‌سعادت و حال‌وهوای خوش پیرمرد که بگذریم به «سید خراسانی» بداقبال خواهیم رسید که چرا به مقصودش نرسید. اما پیش از آن پاسخ به سوالات مطروحه که چرا خامنه‌ای، سیدخراسانی بودنش را تکذیب می‌کند و دیگر این‌که چرا پس از گذشت این مدت طولانی؟
پیش از هر چیز بایستی به ضعف گفتاری و کلامی خامنه‌ای در سخنرانی اخیرش اشاره کرد. وی که حاضر نیست مستقیمن نامی از مستند «ظهور نزدیک است» به میان آورد، آن را این چنین خطاب می‌کند: «عده‌ای که می‌گویند این «حادثه» نزدیک است!» مشخصن این اولین باری است که از طرف یک مقام یا نهاد شیعی، «ظهور» امام دوازدهم شیعیان به عنوان یک حادثه-اتفاق شناخته می‌شود و پیش از این چنین تعبیری دیده  و شنیده نشده.

اما در مورد به روز نبودن گفتمان خامنه‌ای، این‌که وی پس مدت‌ها از وجود چنین مستندی باخبر شده باشد سخن گزافی است و در صورت حقیقت، نشان از ضعف وقوف رهبری به رسانه‌ها و اخبار دارد. البته به روز نبودن سخنان رهبر جمهوری اسلامی امر تازه‌ای نیست و بارها پیش‌از این چنین بوده. معتقدم خامنه‌ای در این مدت گذشته از انتشار وسیع مستند «ظهور نزدیک است» در انتظار بوده تا واکنش جامعه نسبت به مستند مضحک ظهور را ببیند. انتظار برای تحلیل جامعه تا مشخص شود اجتماع «سید خراسانی‌ساز» خواهد بود. همگان باخبرند که به موازات مستند ظهور، سخنان امام جمعه قم-سعیدی جهت قطعیت بخشیدن به مشروعیت کاذب خامنه‌ای از طریق کانال‌های مختلف در جامعه منتشر شد. بازار «مشروعیت‌بخشی دیجیتالی» در آن روزها بسیار داغ بود اما تمام این‌ها نه تنها به خامنه‌ای مشروعیت نبخشید بلکه وی مورد تمسخر سپهر عمومی جامعه قرار گرفت.

هر چه در این بیست‌ سال رشته بودند تا تصویر چپق‌به‌دست خامنه‌ای با تصویری از مولای فقرا و فردی مقدس جایگزین شود در این دو سال پس از انتخابات پنبه شد. اخبار کشت‌وکشتار سربازان خامنه‌ای در کوچه خیابان و زندان‌ها تصویری وحشتناک از خامنه‌ای نزد عامه جامعه ساخته‌ است. جنبش سبز موجب بازخوانی پرونده جنایات بیست‌ساله حکومت خامنه‌ای شد.آن‌چه باعث شد تا مرکب در راه مُرده، «امام‌زاده» شود و خامنه‌ای از «سیدخراسانی» شدن باز ماند ریشه در سطح اقبال جامعه از فریب‌های به کار رفته دارد. خامنه‌ای باید استراتژی محکم‌تر و سناریویی پرمایه‌تر داشته باشد تا مشروعیت مخدوشش ترمیم شود تا هر بار مجبور نشود این‌گونه «کارهاى عامیانه و جاهلانه و دور از معرفت و غیر متکى به سند و مدرک » را محکوم کند!

11 پاسخ به “از مرکبی که «امام‌زاده» شد تا رهبری که «سید خراسانی» نشد!

 1. ناشناس 11 ژوئیه 2011 در 7:55 ب.ظ.

  nakone ma………………

 2. 123 11 ژوئیه 2011 در 8:03 ب.ظ.

  یه مشت گاگول نشسته اید توی امریکا و انگلیس از خودتون زر می زنید ها !!! الکی خوشید !
  من حکومتی نیستم اما وقتی تقلای امثال شما بی غیرت ها رو می بینم ته دلم می گم «تا کور بشه هر کس نمی تونه آقای خامنه ای رو ببینه «!!!

  • ناشناس 11 ژوئیه 2011 در 8:35 ب.ظ.

   به کوری چشم بعضی ها من در ایران هستم چشم دیدن خایه منی رو هم ندارم گاگول هم از نوشته ها معلوم است کی هست

 3. ناشناس 11 ژوئیه 2011 در 8:12 ب.ظ.

  تو یکی دیگه کسی رو گاگول خطاب نکن لطفا کسی کا در دفاع از خامنه ای زر بزنه معلوم الحال خوشگل غیر حکومتی!!

  • سیاوش 11 ژوئیه 2011 در 8:26 ب.ظ.

   نیازی به پاسخ نیست دوست عزیز
   کامنتش را تایید کردم تا دیده شود و ببیند در مرام «گاگول‌های آمریکا و انگلیس نشین» سانسور جایی ندارد، ایراد وارد است و سخن آزاد

 4. Sokoot Sabz 11 ژوئیه 2011 در 8:15 ب.ظ.

  …..لــطـفـا بـخـوانید …….خطاب به برخی از دوستـان
  فراموشی میرحسین و کروبی تخریب چهره خاتمی به جای انتقاد ،
  دوستان عزیز چرا به جای انتقاد بـه خـاتمی او را تخریـب می کنیـم و چرا باتخریب او به کـودتـاگـران و مجاهدین کمک و دل آنها را شاد و دل خودمان را سرد می کنیم در حال حاضر هم که میرحسین و کروبی فراموش شدند (( اتحاد رمز پیروزی))
  متاسفانه برخی دوستان احساسی برخورد می کنند و سیاست مثل فوتبال یا همچین چیزی می بینند
  این دوستانی که از 18 تیر 78 کینه به دل دارند خبر ندارند اون سالها چه قدر راحت آدم می کشتند ولی نه دوربین موبایلی بود نه رسانه ای بود
  خاتمی در کنار ما ایستاد و بارها صحبت از انتخاب آزاد کرد ،(( کسانی که چهره خاتمی را خراب می کنند یا از ما نیستند یا دوستانی هستند که احساسی به سیاست نگاه می کنند و نمی دانند با تــخـریـب خـاتـمی چه قدر دل کودتــاگــران و مجاهدیــن را شاد و چخ کمک بزرگی به آنها می کنند بهتره انتـقاد کنیم اما تخریب نکنیم ))

 5. آرسین 11 ژوئیه 2011 در 8:20 ب.ظ.

  مهم این است که هدف یکی است اینها روکش مشروعیت هستند. از این راه نشد از راه دیگر.

 6. علی 11 ژوئیه 2011 در 10:11 ب.ظ.

  من موندم اینا که هنوز از خامنه ای دفاع میکنن و اونو آقای خودشون میدونن خودشونو به کوری زدن یا کر و کورن اینهمه جنایات و بی قانونیهایی که یا بدستور این شخص و یا با تأیید او انجام میشه رو نمیبین

 7. ايراني زاهد 12 ژوئیه 2011 در 5:48 ق.ظ.

  ايران حمايتي از آخوند ندارد چه خاتمي چه كروبي ،وچه خامنه اي قاتل، آخوند خوب فقط آخوند مرده بدون قلم است ( آخوند مرده دست به قلم هم خوب نيست چون بعد از مرگش هم با نوشته هاي مسخره اش لعنت را براي خود ميخرد ).مركب امامزاده شده صدبهتر از سيد خراساني.

 8. اسماعیل 12 ژوئیه 2011 در 8:39 ق.ظ.

  رهبری درخشان وبی نظیر حضرت امام خامنه ای باعث شده تا خیلی ها تاب نیاورده و موضع گیریهای عجولانه و دشمن شاد کن اتخاذ کنند.بعد از گذشت بیست سال از این سکانداری نورانی کشتی انقلاب امروز وضعیت دنیای اسلام و پیشرفتهای خیره کننده علمی ایران اسلامی نشانگر عظمت این انقلاب و قدرت و تدبیر و لیاقت ولی امر مسلمین جهان است.تبلیغات گسترده دنیای غرب برعلیه کشور و رهبر دوست داشتنی ما هرگز نمیتواند ما جوانان و مردم ایران را نسبت به اینده درخشان خودمان بد بین کنند.

 9. ايراني حقيقت گو 13 ژوئیه 2011 در 7:41 ق.ظ.

  نيازي نيست انقدر تقلا کنيد
  موج جديد تورم و گراني + تغييرات کلي در نظم نوين جهاني به ويژه در خامور ميانه + عدم صلاحيت و ناکارآمدي سردمداران ايران + نارضايتي عموعي از اوضاع عمومي مملکت حتي از طرف خودي هاي نظام + وجود سياست وقاحت آميز احمدي نژادي که با گوجه فرنگي در منزلش شروع شده و همچنان ادامه دارد+ درگيري پنهان وآشکار رهبر و احمدي نژاد و کلي دلايل ديگر اين آينده را ترسيم مي کند که اسلحه کشتار جمعي در ايران روبروي صورت مردمي قرار گيرد که به وضع زندگي خود اعتراض دارند و به آنها مهر منافق يا منحرف يا اغفال شده خورده مي شود .
  آن وقت است که متاسفانه يا امثال مجاهدين خلق بر اين مملکت حکومت خواهند کرد که در باره آنها مي توان گفت آخوندها صد برابر از آنها بهتر هستند
  و يا اينکه شاهد تجزيه ايران عزيزمان خواهيم بود
  تنها راه رهائي افزايش سطح دانش و شعور اجتماعي ايران است
  اين کار تنها با حفظ گذشه ما امکان پذير است و نه با تخريب آن
  به نظر من تا موقعي که در ايران مرگ فقط براي همسايه خوب است و اين نوع لايف استايل در ايران عموميت دارد که گور باباي هفت ميليارد نفر آدم در کره زمين من فقط مهم هستم وضعيت از اين هم بدتر خواهد بود

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: