انگشتر جديد سيد علی، مامور مخصوص امام زمان

يكی از ابزارهای شناخته‌شده‌ی دستگاه تبليغی جمهوری اسلامی تشبث و تشبيه خامنه‌ای به امام اول شيعيان است. هم‌نامی اين دو باعث شده تا تيليغات‌چی‌های نظام به هر بهانه و مناسبتی سيدعلی را به علی مانند كنند تا به خيال خودشان از عصمت و عظمت ادعايی شيعيان برای امام اول‌شان، چيزكی هم به سيد علی بماسد. از آن جا كه مشروعيت و جای‌گاه خامنه‌ای در ايران روز به روز تكيده‌تر و بی‌رنگ‌تر می‌شود، اين توسل و تشبث به امام اول شيعيان هم روز به روز شدت بيش‌تری می‌يابد و گاه به اشكال خنده‌دار و حتا رقت‌برانگيزی درمی‌آيد. هيچ تعجبی نداشت كه كسی چون آيت‌اله سعيدی (به جبران مشروعيت رو به افول خامنه‌ای) بكوشد با چنگ‌زدن به روايت جعلی و خنده‌دار «يا علی گفتن سيدعلی در هنگام بيرون آمدن از شكم مادرش»  مشروعيتی برای او دست و پا كند. يا علی گفتن سيد علی و هر نوزاد ديگری درست در هنگام بيرون آمدن از زهدان مادر و در تنگنای كانال زايمان و پيش از فروبردن نخستين دم و بازدم (گريه‌ی نوزاد) يك دروغ خنده‌دار و يك جوك علمی سرگرم‌كننده است. اين داستان دروغ است اما «مشروعيت از دست‌رفته‌»ی خامنه‌ای يك واقعيت است و هيچ شگفت‌آور نخواهد بود اگر در روزهای آينده با تشديد مشروعيت‌زدايی خامنه‌ای باز هم شاهد ساخت روايت‌های جعلی و تشبث و چسباندن هر چه بيشتر سيدعلی به علی باشيم.

در تازه‌ترين نمونه از اين تقلای مشروعيت‌آفرينی، در سايت يكی از افسران جنگ نرم، تصوير جالبی ديدم كه نوشته‌ی روی آن از خود تصوير هم جالب‌تر بود:

«به انگشتر جديد آقا دقت كرده‌ايد؟ در روايت است كه علی (ع) در زمان جنگ انگشتر جديد به دست می‌كردند. آيا تعويض انگشتر زيبای شرف شمس معنای خاصی دارد؟ فتنه‌ای ديگر در راه است؟؟»

 تعويض ساده‌ی يك انگشتر از سوی كسی كه می‌گويند كلكسيونی از انگشترهای عقيق اعلا دارد و حتا در انگشتان دست مصنوعيش هم انگشتر دارد، بهانه‌ای می‌شود تا يكی از مذاب‌شدگان در ولايت هم به نعل مشروعيت‌آفرينی برای ره‌برش بزند و هم به ميخ جريان انحرافی. باز هم پای علی را به ميان كشند تا تعويض انگشتر سيدعلی را رفتاری علی‌وار بدانند. تقلای مشروعيت‌تراشی برای ره‌بر شكل رقت‌انگيزی به خود گرفته است.

اما در اين تصوير، جريان انحرافی را با كنايه‌ی «فتنه‌ی جديد» هم نواخته‌اند. همان فتنه‌ی جديد كه سرچشمه‌اش را در عورت احمدی‌نژاد، اسفنديار رحيم‌مشايی، يافته بودند. همان جريان انحرافی كه متهم شد به استفاده از رمل و اسطرلاب و جن و دعانويسی. اگر روايت اين تصوير را درست بدانيم، خود ره‌بر هم برای پيروزی در جنگ آينده‌اش با «فتنه‌ی جديد» انگشترش را تعويض می‌كند و انگشتری را به انگشت می‌كند كه نام «علی ظافر» به معنای علی پيروز بر آن حك شده است. ره‌بری كه خود را ملزم می‌داند برای پيروزی بر دشمنانش به انگشتر جديد و نام و اسم روی آن متوسل شود با چه حقی به فتنه‌ی جديد می‌تازد كه متوسل جن و رمل و اسطرلاب و دعانويسی و اسم‌اعظم شده‌اند. آيا اين كار ره‌بر با كار ادعايی رمالان و دعانويسان جريان انحرافی تفاوتی دارد؟

ياد كارتون ميتی‌كومان مامور مخصوص حاكم بزرگ افتادم كه درست سر بزنگاه، يكی از همراهان او «علامت حاكم بزرگ» را رو می‌كرد و همه را به تسليم و خاك فرمان‌بری می‌نشاند. حالا هم سيدعلی خامنه‌ای كه خودش را مامور مخصوص و نايب برحق امام زمان می‌خواند، با نشان‌دادن انگشتر به دشمنانش می‌خواهد آنان را شكست دهد! اين انگشتر جديد سيد علی، مامور مخصوص امام زمان، است؛ احترام بگذاريد!

4 پاسخ به “انگشتر جديد سيد علی، مامور مخصوص امام زمان

 1. بازتاب: انگشتر جديد سيد علی، مامور مخصوص امام زمان (via سه‌راهِ جمهوری) « Tohirow's Blog

 2. Bozboze Ghandi 17 جون 2011 در 4:50 ب.ظ.

  معنی اش اینه که تنها شرفی که آقا داشت مربوط به اسم انگشتر توی دستش بود که اون رو هم در آورد؛ ایشون دیگه رسما از هر نظر بی شرف شدند.

 3. kaveh ahangar 21 جون 2011 در 9:49 ق.ظ.

  دستهای الوده به خون هزاران زن و مرد ازادیخواه با این ترفندهای ارتجاعی پاک نمیشوند و این اعمال مزورانه برای خود فریبی بیش نیست و دیری نخواهد گذشت که پرده ها فرو خواهد افتاد و استعمار پیر همچون کودتای ننگین سال سی و دو از ملت ایران بخاطر اوردن ملایان جهت تسویه حساب با فرزندان مصدق معذرت خواهد خواست اما چه حیف که بسیار دیر است اما ملت ایران دیگر اجازه تکرار چنین فاجعه را نخواهد داد

 4. seyed komeil 21 سپتامبر 2011 در 5:09 ب.ظ.

  یا حق
  سلام
  تقصیر شما نیست کسی که امیرالمومنین را بشناسد سید علی را هم خواهد شناخت
  کمی معقول ترباشید
  سید کمیل قبادی
  اهدناالصراط المستقیم

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: